Glasgow: Celtic chciał miejsc stojących, samorząd się boi

źródło: CelticFC.net | opracował: MK; autor: michał

Glasgow: Celtic chciał miejsc stojących, samorząd się boi W środę Celtic nie dostał zgody od miejskiej grupy ds. bezpieczeństwa, by usunąć krzesełka z części stadionu. Z miasta odesłano klub do rządu, choć to rząd polecił klubowi udać się do miasta. Celtic jest skołowany…

Reklama

Od 2011 roku w Szkocji ponownie dopuszczalne są miejsca stojące na stadionach. Warunkiem postawionym wtedy przez Scottish Premier League było jednak wcześniejsze zatwierdzenie sektorów stojących przez odpowiednie władze. Celtic przekonał się jednak, że trudno te odpowiednie władze zlokalizować.

Szkocki klub w środę wieczorem poinformował, że nie udało mu się uzyskać zgody na sektor stojący od Safety Advisory Group (Doradczej Grupy ds. Bezpieczeństwa). To samorządowy organ, który opiniuje stadiony przed dopuszczeniem do imprez. SAG nie wydało zgody na stworzenie sektora stojącego mimo dostarczenia przez klub nadkompletu ekspertyz.

Celtic Park

Celtic próbuje umożliwić kibicom stanie na Celtic Park już od 2,5 roku, chcąc być pierwszym dużym klubem, który na powrót stworzy sektor stojący. W tej sprawie klub składał już wnioski do szkockiego rządu, w którym dowiedział się, że organem odpowiedzialnym jest SAG.

W środę w SAG przedstawiciele klubu usłyszeli, by udać się do rządu. Nie pojmujemy rozumowania stojącego za decyzją, dlatego zażądaliśmy pełnego uzasadnienia na piśmie – poinformował Celtic w komunikacie w środę. Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi klub będzie podejmował dalsze kroki.

Reklama