Charleroi: Zmniejszanie stadionu Euro 2000 zakończone

źródło: własne; autor: michał

Charleroi: Zmniejszanie stadionu Euro 2000 zakończone Po 14 latach Stade du Pays de Charleroi powrócił do konfiguracji sprzed Euro 2000. Zamiast 30 tysięcy jest tuż ponad 14 tys. miejsc siedzących i nowy, znacznie gorszy dach. Kolejne zmiany zaplanowano już na 2015 rok.

Reklama

Na początku sierpnia zakończyła się ostatnia faza operacji powrotu Stade du Pays de Charleroi do jego dawnego rozmiaru. Gotowy jest już dach nad trzema trybunami, które tym samym powróciły do pierwotnej wysokości 10 metrów (za bramkami) i 12 metrów (na wschodzie).

Operacja kosztowała 1,3 mln €, a nowy-stary dach jest znacznie gorszy od poprzedniego. Bardzo wielu widzów ma ograniczoną widoczność przez podpory stojące przed trybunami, czego nie było w konfiguracji powstałej na Euro 2000.

Powrót do starego układu jest wypadkową dwóch czynników: małego zapotrzebowania na bilety (średnia widownia nieco ponad 6 tys. osób) oraz protestów sąsiadów z okolicznych budynków, którzy od lat chcieli powrotu do niższych trybun.

Ostatnia faza zmniejszania nie będzie jednak końcem zmian na stadionie. W 2015 roku obiekt zostanie zmodernizowany, przede wszystkim w celu uczynienia go bardziej przyjaznym dla widzów. Inwestycja ma kosztować ok. 7 mln €.

Stade du Pays de Charleroi

Reklama