Bielsko-Biała: Stadion będzie, parkingów nie

źródło: DziennikZachodni.pl

Bielsko-Biała: Stadion będzie, parkingów nie Planowane od kilku lat parkingi wielopoziomowe miały być zapleczem dla zmotoryzowanych kibiców. Nie ma jednak ani pieniędzy, ani partnerów prywatnych chętnych budować parkingi – pisze „Dziennik Zachodni”.

Reklama

Centrum Bielska-Białej jest zatłoczone już aktualnie, a w perspektywie oddania do użytku Stadionu Miejskiego na 15 tysięcy miejsc problem będzie jeszcze większy. Dlatego już w 2011 roku zaplanowano budowę czterech parkingów wielopoziomowych w kluczowych miejscach. Jeden z nich miał stanąć w okolicy areny piłkarskiej BKS-u i Podbeskidzia.

W sumie projekt miał pochłonąć 140 milionów zł. Takich pieniędzy jednak nie ma. - Miasto nie ma pieniędzy, by samemu wybudować parkingi wielopoziomowe - przyznał na sesji bielskiej rady prezydent Jacek Krywult.

Urzędnicy rozmawiali z firmami, które były skłonne zainwestować w takie przedsięwzięcie. Początkowo chętne były trzy przedsiębiorstwa, potem rozmowy toczyły się tylko z dwoma firmami. Ostatecznie zakończyły się fiaskiem. - Firmy na prowadzeniu parkingów chciały zarabiać, a to nie takie proste – przyznaje Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego Ratusza.

Inauguracja Stadionu Miejskiego z kompletem trybun ma się odbyć na początku 2015 roku. Co prawda budowa trybun ma być kompletna jeszcze w 2014, ale odbiory nie pozwolą najpewniej na otwarcie przed zakończeniem piłkarskiej jesieni.

Reklama