Białoruś: Łukaszenka zatwierdził stadion narodowy

źródło: Kresy.pl | opracował: MK

Białoruś: Łukaszenka zatwierdził stadion narodowy Prezydent Aleksandr Łukaszenka wydał dekret o budowie nowego stadionu narodowego na wschodzie Mińska – podały Kresy.pl. Decyzja potwierdza plany organizacji Euro 2020 na Białorusi.

Reklama

W piątek Aleksandr Łukaszenka podpisał dekret o ewentualnym uwolnieniu środków na budowę nowego stadionu narodowego w Mińsku. Jego decyzja otwiera drzwi do powstania areny, którą Białoruś zgłosiła do UEFA jako oficjalnego kandydata Euro 2020.

Obiekt miał według wstępnych zapowiedzi mieścić 30 tys. widzów, teraz mówi się o 33-35 tysiącach. Ostateczny budżet nie jest znany, jednak wiadomo, że początkowe szacunki mówią o ok. 100 mln €.

Budowa ma ruszyć nie później niż w 2016 roku, co pozwoli na ukończenie prac w 2018. Stadion ma być jednym z dwóch narodowych w Mińsku. Pierwszy już jest w trakcie przygotowania w miejscu Stadionu Dinama i będzie pełnił rolę lekkoatletycznego narodowego. Ten piłkarski, już bez bieżni, ma stanąć ok. 4km na południowy wschód, tuż obok Stadionu Traktor.

Novy Nacyjanalny Stadion

Novy Nacyjanalny Stadion

Reklama