Nowy Sącz: Znów tylko doraźna modernizacja

źródło: SportoweFakty.pl

Nowy Sącz: Znów tylko doraźna modernizacja Stadion Sandecji przejdzie tego lata rozbudowę, ale nie tę długo wyczekiwaną przez kibiców i klub. Powstanie jedynie przedłużenie zadaszenia na południowej trybunie – relacjonują SportoweFakty.pl.

Reklama

Stadion miejski przy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu ma tego lata uzyskać nowe zadaszenie. Niestety nie chodzi o nową zadaszoną trybunę zachodnią. Pozwolenie na nią jest od półtora roku, ale nie ma środków. Dlatego doraźnie zostanie zadaszonych 600 miejsc na istniejącej trybunie południowej, a dach ma być przedłużeniem tego nad centralnym sektorem. Prace pochłoną ok. 300 tys. zł.

W poniedziałek mija termin uprawomocnienia się decyzji o pozwolenie na budowę i wtedy ogłosimy przetarg. Jeżeli nie wpłyną żadne odwołania, podpiszemy umowę z kontrahentem, który niezwłocznie rozpocznie roboty. Chcemy, by ruszyły w połowie lipca – powiedział Paweł Badura, dyrektor MOSiR w Nowym Sączu.

stadion SandecjiFot: Slopet (cc: by-sa)

Przedstawiony przez dyrektora harmonogram nie jest jednak możliwy do realizacji. Zakładając rozpisanie przetargu na poniedziałek, musiałby on trwać maksymalnie… 3 dni, by jeszcze w połowie lipca podpisać umowę z wykonawcą.

Niezmiennie jednak tego lata prace mają być przeprowadzone. Ma to związek z warunkowym przyznaniem licencji na grę w I Lidze. Sandecja została objęta nadzorem infrastrukturalnym w związku z brakami na obiekcie.

Reklama