Tokio: Japończycy żegnają się z narodowym stadionem

źródło: The-Japan-News.com

Tokio: Japończycy żegnają się z narodowym stadionem W niedzielę aż 7 tysięcy ludzi wzięło udział w jednej z pożegnalnych wycieczek po narodowym stadionie Japonii. Powstały w 1958 roku olbrzym zostanie zburzony w lipcu – podaje The-Japan-News.com.

Reklama

Japonia przygotowuje się do wielkiej zmiany stadionu narodowego. Powstały przed Igrzyskami Olimpijskimi 1964 budynek zostanie całkowicie rozebrany i ustąpi miejsca nowemu przed Igrzyskami 2020.

Od stycznia operator zaprasza Japończyków na pożegnalne wycieczki po poczciwym Kokuritsu Kyōgijō, najsłynniejszym stadionie w kraju. Początkowo zainteresowanie było małe, na poszczególne dni zapisywało się po 50 osób. Z czasem jednak wzrost przerósł oczekiwania. Od piątku już ok. 10 tysięcy ludzi przeszło szlak po trybunach, bieżni i zapleczu. W samą tylko niedzielę w wycieczkach wzięło udział 7 tysięcy uczestników.

Pożegnalne wizyty można odbyć do 22 maja. Później stadion będzie przygotowywany do rozbiórki. Prace mają się zacząć w lipcu tego roku i potrwają kilka miesięcy. Następca będzie jednym z największych i najdroższych stadionów świata. Ma oferować ruchomy dach oraz rozsuwane trybuny, dzięki czemu dostosuje się do zróżnicowanych imprez.

National Olympic Stadium

National Olympic Stadium

Reklama