Pampeluna: 25 kibiców rannych po runięciu ogrodzenia

źródło: własne; autor: michał

Pampeluna: 25 kibiców rannych po runięciu ogrodzenia Podczas dzisiejszego meczu Osasuny z Realem Betis zawaliło się ogrodzenie dzielące trybuny od boiska. Kilkadziesiąt osób spadło z na siebie nawzajem. 25 widzów jest rannych, większość lekko.

W 12. minucie niedzielnego spotkania Osasuna-Betis padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Radość z gola nie trwała jednak długo, ponieważ cieszący się tłum swym ciężarem przełamał ogrodzenie za jedną z bramek.

Kilkadziesiąt osób opartych o barierki i tych stojących z tyłu osunęło się z wysokości metra, spadając na ogrodzenie. Natychmiast do akcji ruszyli ratownicy, policjanci, ale i zawodnicy obu klubów. Zdecydowana większość widzów nie odniosła obrażeń, ale w sumie 25 osób wymagało opieki medycznej. 5 z nich zostało przewiezionych do szpitala, innych wystarczyło opatrzeć.

Spotkanie przerwano na 35 minut. Po tym czasie na Estadio El Sadar mecz został wznowiony, a Osasuna zdobyła jeszcze jedną bramkę i wygrała 2:1.