Futbol amerykański: SuperFinał przenosi się do Gdyni

źródło: PLFA / PrzegladSportowy.pl

Futbol amerykański: SuperFinał przenosi się do Gdyni Po dwóch latach na Stadionie Narodowym największa polska impreza w futbolu amerykańskim przenosi się na stadion w Gdyni.

Reklama

W tej chwili w grze o SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego pozostaje sześć drużyn. Po lipcowych półfinałach dwóch finalistów pojedzie na najważniejszy mecz 2 sierpnia. Jednak zamiast na Stadionie Narodowym w Warszawie sportowcy zmierzą się na stadionie Arki Gdynia.

- Poprzednie dwa SuperFinały, które zostały rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie, odniosły wielki sukces promocyjny, frekwencyjny i organizacyjny. Jestem przekonany, że tegoroczne ukoronowanie sezonu Topligi w Gdyni będzie równie, a może nawet bardziej spektakularne – zapowiada Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA.

I choć PLFA zapewnia o licznych atrakcjach przewidzianych na 2 sierpnia, Gdynia nie ma szans powtórzyć wysokich frekwencji z 2012 i 2013 roku. Ta w pierwszym warszawskim SuperFinale wyniosła ok. 23 tysiące widzów. W drugim było już skromniej – 16,5 tysiąca. Tegoroczna arena ma ok. 15 tys. miejsc.

Reklama