Wrocław: Kolejny przetarg na przebudowę Olimpijskiego

źródło: TuWroclaw.pl; autor: michał

Wrocław: Kolejny przetarg na przebudowę Olimpijskiego Pierwsze postępowanie unieważniono po przekroczeniu budżetu ponad dwukrotnie przez jedynego oferenta. Teraz miasto jest skłonne wydać o 50% więcej niż pierwotnie, ale czy uda się znaleźć chętnych?

Reklama

Wiadomo już na pewno, że przygotowania Wrocławia do organizacji Gier Światowych 2017 przekroczą planowany budżet. Miasto chciało wydać na obiekty sportowe 122 mln zł, w tym na przebudowę Stadionu Olimpijskiego nieco ponad połowę tej kwoty – 66,7 mln zł.

Niestety, jedyna oferta zgłoszona w przetargu na prace modernizacyjne opiewała na 144,4 mln zł. To suma o ponad 100% wyższa od założeń, dlatego spółka Wrocławskie Inwestycje anulowała postępowanie.

Stadion Olimpijski Wrocław

Według informacji serwisu TuWroclaw.pl już w najbliższych dniach ma zostać ogłoszony nowy przetarg. Tym razem miasto jest gotowe wyłożyć 100 mln zł na przebudowę. Nie jest jasne, jakie zmiany wprowadzono w dokumentacji przetargu, jednak najpewniej zakres prac zostanie zmniejszony, by zmieścić się w założonej kwocie.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami wewnątrz historycznych murów ma powstać zupełnie nowa widownia na 15 tys. widzów z szerokim zapleczem dla sportowców oraz nowym parkiem maszyn. Do tego częściowe zadaszenie i widowni, nowe maszty oświetleniowe, boisko i przemodelowany tor żużlowy.

Prace mają ruszyć w 2015 roku i zakończyć się pod koniec 2016 roku.

Reklama