Perth: Jest wykonawca dla najdroższego stadionu Australii

źródło: watoday.com.au; autor: michał

Perth: Jest wykonawca dla najdroższego stadionu Australii Po trwającej 4 miesiące analizie władze stanu West Australia wybrały najkorzystniejszą ich zdaniem ofertę. Konsorcjum firm ma zaprojektować, wybudować i zarządzać areną na 60 tys. widzów. Wizualizacje są spodziewane w czerwcu.

Reklama

Premier stanu West Australia ogłosił, że za nowy stadion w Perth będzie odpowiadać konsorcjum firm WESTADIUM. Za nazwą kryją się znane w Australii firmy, wśród nich wykonawca Brookfield Multiplex, który ma na swoim koncie m.in. ANZ Stadium w Sydney.

- Zespół stanowy spędził ostatnie cztery miesiące na rygorystycznej ocenie każdej oferty i ostatecznie stwierdził, że WESTADIUM oferuje najkorzystniejsze warunki projektu, budowy i późniejszego utrzymania przez 25 lat – powiedział premier Colin Barnett.

Ponieważ inwestycja warta szacunkowo ok. 1,1 mld AU$ (3,1 mld zł) ma być realizowana przez jedno konsorcjum od początku do końca, nie znamy wciąż ostatecznego projektu przedstawionego władzom West Australia. Szczegóły mają zostać ujawnione w połowie roku, gdy dojdzie do oficjalnego podpisania umowy.

Aktualnie trwają prace przygotowawcze na terenie przyszłej inwestycji (zdjęcie poniżej). W ostatnich miesiącach podmokły grunt został nawieziony ogromną ilością 740 tysięcy ton ziemi, by mieszczący 60 tys. stadion nie zapadł się w trakcie budowy. Budowa powinna się zacząć pod koniec 2014.

grunty pod Perth StadiumFot: Perth Stadium

Reklama