Nowy Jork: NY City będą grać na Yankee Stadium

źródło: NYTimes.com; autor: michał

Nowy Jork: NY City będą grać na Yankee Stadium Zanim najnowszy klub piłkarski w MLS zagra pierwszy mecz na swoim nowym stadionie, spędzi trzy sezony na jednym z najdroższych stadionów świata. Tyle że to obiekt do... baseballu.

Reklama

New York City FC dołączą do amerykańskiej ligi piłkarskiej MLS już od początku 2015 roku. Najnowszy klub nie ma jednak stadionu. W zeszłym roku upadł plan budowy w Queens i od sierpnia jedyną oficjalną opcją jest postawienie trybun na 25-30 tysięcy widzów niedaleko Yankee Stadium.

Zanim to się jednak stanie, trzeba wykupić ziemię, opracować projekt i go zrealizować. Dlatego według „New York Times” NYCFC planują pierwsze trzy sezony rozegrać na tymczasowym obiekcie. Ma nim być właśnie wspomniany Yankee Stadium.

Ta decyzja nie jest niespodzianką, ponieważ Yankees są udziałowcami nowego klubu piłkarskiego do spółki z Manchesterem City. City z kolei grali już pokazowy mecz na Yankee Stadium. Choć to stadion baseballowy, ma miejsce na instalację/wytyczenie tymczasowego boiska piłkarskiego. Już kilka tygodni temu przedstawiciel Yankees zapewnił, że jest możliwość dzielenia obiektu, nawet jeśli organizacyjnie przygotowanie dwóch różnych boisk co kilkanaście dni może być wyzwaniem.

Yankee Stadium został zbudowany kilkadziesiąt metrów od poprzednika w 2009 roku kosztem aż 1,5 mld dolarów. Tym samym jest w ścisłej czołówce najdroższych stadionów świata, niezależnie od dyscypliny.

Yankee Stadium w układzie baseballowym:

Yankee STadium

Yankee Stadium w układzie futbolowym:

Yankee STadium

Reklama