Lublin: Krzesełka w maju, murawa w czerwcu

źródło: UM Lublin / KurierLubelski.pl; autor: michał

Lublin: Krzesełka w maju, murawa w czerwcu Z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Lublinie udało się zacząć montaż membrany dachowej. Trwają przygotowania do instalacji niebieskich krzesełek, a przed wakacjami murawa będzie gotowa.

Reklama

Wokół nowego Stadionu Miejskiego w Lublinie otoczenie otrzymuje ostateczny wygląd – parkingi są uprzątnięte, pojawiły się pierwsze latarnie i rośliny. To jednak tylko dodatki, ponieważ największe zmiany zachodzą aktualnie wewnątrz obiektu.

Dzięki wysokim temperaturom i sprzyjającej aurze udało się wcześniej niż oczekiwano zacząć rozpinanie membrany dachowej. Wkrótce ten etap zostanie zakończony.

Pod nią trwają przygotowania do montażu krzesełek. Na razie chodzi o mierzenie odległości przed nawiercaniem otworów, ale wkrótce na żelbetowych trybunach pojawią się stelaże i wreszcie siedziska. Foteliki w różnych odcieniach niebieskiego (ciemniejsze na dole, jaśniejsze na górze) mają być zamontowane przed końcem maja.

Stadion Miejski w LublinieFot: UM Lublin

W czerwcu zazieleni się murawa. Aktualnie na przyszłym placu gry trwa układanie instalacji nawadniania, a kolejna będzie grzewcza. Wierzchnia warstwa powinna więc mieć wystarczająco dużo czasu, by ukorzenić się dobrze przed otwarciem stadionu.

Podczas gdy prace trwają na budowie, lubelski MOSiR szuka zarządcy dla obiektu. Ponieważ władze Lublina zrezygnowały z zewnętrznego operatora, to właśnie samorządowy ośrodek sportu potrzebuje kierownika, który zajmie się zarządzaniem areną po jej otwarciu. Ogłoszenie jest ważne do 25 kwietnia.

Reklama