Białoruś: W sobotę otwarcie Borisov Areny

źródło: własne; autor: michał

Białoruś: W sobotę otwarcie Borisov Areny Choć miało być poł roku wcześniej, w końcu znamy termin i wydarzenie, które otworzy Borisov Arenę. Nowy stadion BATE zostanie zainaugurowany meczem… dwóch zupełnie innych klubów.

Reklama

BATE Borisov zawdzięcza swym występom w europejskich pucharach powstanie nowego światowej klasy stadionu. Ten nie powstał jednak ze środków prywatnych, ale publicznych.

I tu zaczęły się problemy, ponieważ już pod koniec budowy pojawiły się tarcia w sprawie zakresu kompetencji. Klub informował nawet swoich fanów, że nie może podjąć decyzji w sprawie sprzedaży biletów i karnetów na nowy obiekt, ponieważ nie od niego zależy, kiedy i na jakich warunkach stadion będzie otwarty.

Borisov ArenaFot: Goals.by

Efekt jest taki, że Borisov Arena boisko zdolne do gry ma od sierpnia 2013, a otwarta miała być w listopadzie. Tyle że nie została do dziś. W lutym prezes białoruskiego związku piłkarskiego, który dla odmiany nie ma żadnej roli przy powstaniu i funkcjonowaniu stadionu, ogłosił decyzję o rozegraniu finału Pucharu Białorusi w Borysowie.

Sergiej Rumas nie wykluczył obecności samego prezydenta Łukaszenki. Uznał też, że po takim ogłoszeniu piłkarze BATE powinni być szczególnie zmobilizowani w walce o krajowy puchar, by walczyć w finale u siebie. Tyle że nie udało się – borysowianie odpadli po ćwierćfinałowej dogrywce z Nemanem Grodno. W związku z tym w najbliższą sobotę, 3 maja, ich nowy stadion otworzy mecz pomiędzy właśnie Nemanem a Shakhtyorem Soligorsk.

Reklama