Arizona: Technologiczna modernizacja UoP Stadium

źródło: AZcentral.com; autor: michał

Arizona: Technologiczna modernizacja UoP Stadium W przeliczeniu ok. 58 mln zł wydadzą do spółki Arizona Cardinals i Arizona Sports and Tourism Authority w najbliższych tygodniach. Za te pieniądze kibice otrzymają większe telebimy i bezprzewodowy Internet.

Reklama

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2014 ligi NFL dojdzie do poprawek na jednym z najnowocześniejszych stadionów w USA. University of Phoenix Stadium otrzyma nowe ekrany za bramkami. Mają być trzykrotnie większe od dotychczasowych. Za południową bramką telebim będzie miał 825m2 powierzchni (50m szerokości), a za północną 240m2 (30m szerokości).

Za same telebimy będzie trzeba zapłacić 10,8 mln $ (ok.33 mln zł). Co ciekawe, koszt pokryje klub Cardinals, ale w ciągu trzech lat otrzyma zwrot ok. 8,1 mln od spółki Arizona Sports and Tourism Authority (AZSTA), która jest właścicielem areny.

University of Phoenix StadiumFot: gusmahlera1 (cc:by-nc-nd)

To nie zmniejszy wydatków Cardinals, ponieważ ok. 8 mln $ zespół wyda na instalację WiFi na całym stadionie, chcąc umożliwić widzom z tabletami i smartfonami korzystanie z dodatkowych atrakcji.

Wszystkie wskazane powyżej zabiegi mają na celu wyciągnięcie ludzi sprzed telewizorów, ponieważ coraz więcej kibiców woli oglądać mecze w domach.

Reklama