Zabrze: Jest pierwszy przetarg dla nowych wykonawców!

źródło: własne; autor: michał

Zabrze: Jest pierwszy przetarg dla nowych wykonawców! Właśnie został opublikowany przetarg na dostawę i wykonanie zadaszenia nowego stadionu. Otwarcie ofert nastąpi w kwietniu przy Roosevelta 81. Poza ceną liczyć się będzie skrócenie terminu realizacji.

Reklama

Z pewnym opóźnieniem względem pierwszych zapowiedzi, 12 marca spółka Stadion w Zabrzu przesłała do publikacji informację o przetargu na zadaszenie Stadionu Ernesta Pohla. Ogłoszenie pojawiło się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z datą 15 marca (choć sprawdzaliśmy Dziennik tego dnia i informacji jeszcze nie było).

Zamówienie obejmuje dostawę i instalację poszycia dachu zarówno w jego części poliwęglanowej, jak i tej z blachy trapezowej. Dodatkowe elementy to system odprowadzania wody, włazy na dach oraz liny zabezpieczające przed upadkiem zadaszenia.

Otwarcie ofert ma nastąpić w najbardziej odpowiednim do tego miejscu, czyli na samym stadionie przy Roosevelta. Oferentów poznamy 23 kwietnia o 10:15, a czas na składanie ofert upłynie kwadrans wcześniej.

Co istotne, spółka Stadion w Zabrzu stara się zrealizować prace jak najszybciej. Dlatego poza tradycyjnym kryterium ceny (60% oceny) liczyć się będą też wysiłki mające na celu skrócenie realizacji (40%). Zamawiający daje jednak 3 miesiące na wykonanie robót. Pozostaje więc liczyć, że jeszcze latem będziemy oglądać poszycie trzech nowych trybun.

- Kolejne przetargi będą dotyczyć prac budowlanych wewnątrz obiektu, czyli np. budowania ścian działowych, a także budowy instalacji elektrycznej – wyliczał niedawno Tadeusz Dębicki, prezes spółki.

Reklama