Łódź: Nowa trybuna dla ŁKS zaczęła rosnąć

źródło: PAP; autor: michał

Łódź: Nowa trybuna dla ŁKS zaczęła rosnąć Po wyburzeniu niemal w całości starego stadionu ruszyły prace nad nową trybuną główną. Pierwsze rzędy przyszłych sektorów powinny być widoczne pod koniec września – relacjonuje PAP.

Reklama

- Wykonaliśmy już pierwsze podkłady betonowe pod nową trybunę. Kontynuowane są prace ziemne, które pozwolą nam na budowę płyty fundamentowej. Będzie ona gotowa już w kwietniu – poinformował Tomasz Sałata z wykonującej prace firmy Mirbud.

- Pierwsze rzędy trybun powinny być widoczne pod koniec września. Jeszcze w tym roku budowana trybuna powinna zostać zadaszona – kontynuuje Sałata. Jednopoziomowa konstrukcja widowni z 21 rzędami (oraz nadbudową dla VIP-ów i pomieszczeniami z widokiem na boisko) pomieści w sumie ok. 5,7 tys. widzów.

Do czasu jej oddania latem 2015 widzowie będą mieli do dyspozycji pozostałą po starym stadionie „Galerę” z dopuszczalną widownią w okolicach 2200 osób. To pierwszy etap projektu, który docelowo ma doprowadzić do powstania nowego stadionu na ponad 16 tys. miejsc przy Al. Unii.

Ten wariant zależny jednak będzie od zapotrzebowania klubu. W tym momencie ŁKS walczy o odzyskanie dawnego poziomu po upadku na poziom IV Ligi.

Reklama