Elbląg: W tym roku początek rozbudowy

źródło: Elblag.WM.pl

Elbląg: W tym roku początek rozbudowy Choć pieniędzy jest wielokrotnie mniej niż miało być, w 2014 ruszą prace modernizacyjne przy ul. Agrykola. Bez kolejnych wydatków w budżecie na 2015 niewiele to jednak zmieni.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, nie będzie budowy nowego stadionu w Elblągu. Mało tego, nie będzie też kompletnej przebudowy tego istniejącego. W planie są prace oprawiające jego jakość, na razie za kwotę 2,5 mln zł.

Za te pieniądze wykonane zostaną m.in. pierwsze prace na trybunach - główna, zadaszona, zostanie rozbudowana, a łuki od ul. Wspólnej i Agrykola zostaną wybetonowane i pojawią się na nich krzesełka.

Miasto planuje także wykonanie wiat dla piłkarzy rezerwowych wbudowanych w ziemię, tak żeby nie zasłaniały widoku kibicom. Na stadionie pojawi się telebim, na którym wyświetlany będzie wynik meczu. Remont czeka także sanitariat dla kibiców od strony ul. Wspólnej.

Także w tym roku mają się rozpocząć prace związane z wprowadzaniem na stadionie systemu identyfikacji kibiców i przygotowanie dokumentacji technicznej związanej z klubowym budynkiem.

- Przetarg na wykonanie tych prac zostanie ogłoszony na przełomie marca i kwietniapowiedział dla Elblag.WM.pl Łukasz Mierzejewski z Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 Kolejne etapy tej stopniowej modernizacji mają być rozpisane na nadchodzące lata.

Reklama