Chorzów: Rozstrzygnięcie ws. Śląskiego za pięć dni

źródło: wnp.pl; autor: michał

Chorzów: Rozstrzygnięcie ws. Śląskiego za pięć dni Już jutro po raz ostatni inwestor i wykonawca odbędą spotkanie robocze. We wtorek dojdzie do ostatecznej decyzji – albo dalsza budowa, albo koniec współpracy. Relacja wnp.pl.

Reklama

Do rozstrzygnięć w sprawie Stadionu Śląskiego coraz bliżej. Przypomnijmy, że województwo śląskie i konsorcjum Mostostalu Zabrze z Hochtief prowadzą rozmowy na temat dokończenia budowy od listopada. Jeśli osiągną porozumienie, nie będzie potrzebny przetarg na niewykonane dotąd prace. Jeśli nie – województwo już przygotowuje dokumentację potrzebną do nowego przetargu.

Według zeszłotygodniowych doniesień kości niezgody są dwie. Pierwsza to cena, ponieważ inwestor ma 170 milionów, a wykonawca zaoferował wykonanie prac za 200. Kolejny problem to kwestia roszczeń za wypadek z lipca 2011 oraz wstrzymania prac po nim na ponad 2,5 roku. Wykonawca chciał, by województwo odstąpiło od nich, ale sprawę rozstrzygnie sąd.

- W piątek odbędzie się jeszcze spotkanie robocze pracowników urzędu marszałkowskiego i generalnego wykonawcy. Natomiast we wtorek mamy się spotkać ponownie i ostatecznie podać sobie ręce w geście zawarcia porozumienia lub podziękowania za współpracę – powiedział w rozmowie z wnp.pl Arkadiusz Chęciński, członek zarządu województwa.

Przedstawiciel inwestora nie wyrokuje, ale daje nadzieję na pomyślne zakończenie rokowań. – Do osiągnięcia kompromisu pomiędzy samorządowcami a konsorcjum Hochtief Polska i Mostostalu Zabrze jest jeszcze daleka droga, ale doszło do pewnego zbliżenia stanowisk – poinformował Chęciński.

Reklama