Chorzów: O zerwaniu rozmów zdecydowały pieniądze

źródło: wnp.pl; autor: michał

Chorzów: O zerwaniu rozmów zdecydowały pieniądze Mimo całej serii spotkań, ostatecznie o braku porozumienia w sprawie Stadionu Śląskiego zdecydował podstawowy argument: finanse. Mostostal Zabrze i Hochtief oszacowali wynagrodzenie na 210 milionów, a inwestor miał 170 mln – pisze wnp.pl.

Reklama

„Mimo prób osiągnięcia porozumienia Wykonawca nie zgodził się na obniżenie kosztów realizacji inwestycji z 210 mln zł do odpowiadającej możliwościom budżetowym Samorządu Województwa kwoty 170 mln zł” – napisał w komunikacie prasowym dla serwisu wnp.pl Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

„Wobec braku porozumienia Urząd Marszałkowski ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Pod koniec lutego uzyskano pozwolenie na budowę projektu zamiennego zadaszenia oraz niezbędnej infrastruktury technicznej obiektu. Jest gotowy projekt budowlany zadaszenia uwzględniający podwyższone normy bezpieczeństwa” – dodał.

Wcześniej, w środę, o fiasku rozmów poinformował były już wykonawca. Mostostal Zabrze nie podał przyczyn zakończenia negocjacji. Firma wycofała się placu budowy Stadionu Śląskiego już w czerwcu 2013.

W związku z brakiem porozumienia między dotychczasowymi partnerami konieczny będzie nowy przetarg. Ten jest jednak przygotowywany od jakiegoś czasu i choć nie ma konkretnej daty, powinien być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Niezmienny jest termin ukończenia budowy Stadionu Śląskiego w 2016 roku.

Reklama