Chorzów: Koniec rozmów, będzie nowy przetarg

źródło: wnp.pl / własne; autor: michał

Chorzów: Koniec rozmów, będzie nowy przetarg Nie udało się osiągnąć porozumienia, Mostostal Zabrze nie dokończy Stadionu Śląskiego. Władze województwa powinny ogłosić przetarg na nowego wykonawcę w najbliższych dniach.

Reklama

Według zeszłotygodniowych zapowiedzi wczoraj miały się zakończyć rozmowy na temat ewentualnego dokończenia budowy Stadionu Śląskiego przez Mostostal Zabrze i Hochtief. Dotychczasowi wykonawcy poinformowali dziś jednak, że nie doszło do porozumienia i nie wrócą na plac budowy.

Na razie nie są znane szczegóły rozmów oraz bezpośredni powód zakończenia rozmów bez powodzenia. Najpewniej komentarza ze strony województwa śląskiego można się spodziewać dopiero jutro.

Wcześniejsze informacje sugerują, że Mostostal i Hochtief chciały znacząco wyższej sumy (200 mln zł zamiast 170 posiadanych przez województwo) oraz oczekiwały zaniechania roszczeń wobec nich za wcześniejsze wstrzymanie prac. Na żaden z tych warunków wojewódzcy liderzy nie chcieli przystać.

Stadion Śląski w 2016 roku?

Co dalej? Zarząd województwa śląskiego zapewniał z wyprzedzeniem, że niezależnie od przebiegu rozmów będzie przygotowywał się na okoliczność fiaska. Dlatego dokumenty pod nowy przetarg na dokończenie budowy są już w przygotowaniu i postępowanie powinno się rozpocząć w najbliższych tygodniach, być może jeszcze w marcu.

Nowego wykonawcę poznamy więc latem. To nie zmienia jednak faktu, że oficjalna data ukończenia wstrzymanej od ponad 2,5 roku modernizacji wciąż brzmi: rok 2016. Otwarte pozostaje pytanie o dalsze losy inwestycji, jeśli wyniki nowego przetargu również przekroczą finansowe możliwości władz wojewódzkich…

Reklama