Brazylia 2014: Finisz przygotowań, otwarcie w Kurytybie i Cuiabie

źródło: własne; autor: michał

Brazylia 2014: Finisz przygotowań, otwarcie w Kurytybie i Cuiabie Na 76 dni przed Mundialem trzy stadiony są wciąż w budowie. Dwa z nich czeka otwarcie w najbliższych dniach. Prace wcale się tam nie kończą, ale to istotny krok naprzód.

Reklama

Już w najbliższą sobotę pierwszy mecz na Arenie da Baixada w Kurytybie. To właśnie ten stadion jako jedyny otrzymał oficjalne ultimatum od FIFA w lutym. Ostatecznie prace przyśpieszono, organizacji meczów grupowych FIFA nie odebrała, a 29 marca odbędzie się sparing między Atletico Paranaense a zespołem J. Malucelli.

Na trybuny w ramach testu wejdzie 10 tys. widzów. Nie oznacza to jednak, że Arena da Baixada jest już gotowa na organizację meczów. Brakuje elementów fasad, części krzesełek, a wiele elementów infrastruktury, w tym system identyfikacji widzów, będą działać w trybie tymczasowym.

Podobny problem jest z Areną Pantanal w Cuiabie. Ten stadion w środę przechodził pierwsze testy nocnej iluminacji, jednak efekty są bardzo nieciekawe (widoczne poniżej). Wciąż trwa instalacja krzesełek, a wokół stadionu chodników i latarni. Wyposażane są stanowiska cateringowe i luksusowe loże, a do końca tygodnia będą przygotowane szatnie i natryski dla zawodników.

Tu również trwa walka z czasem, ponieważ pierwszy mecz odbędzie się już 2 kwietnia. Nie 10, a 20 tys. biletów trafiło do dystrybucji przed pucharowym spotkaniem Mixto – Santos.

Arena da Baixada

Arena da Baixada

Arena da Baixada

Arena da Baixada

Arena Pantanal

Arena Pantanal

Arena Pantanal

Arena Pantanal

Reklama