Wiedeń: Austria planuje dalszą rozbudowę stadionu

źródło: laola1.at / StadionWelt.de; autor: michał

Wiedeń: Austria planuje dalszą rozbudowę stadionu Po zbudowaniu w 2008 nowej trybuny wschodniej Austria Wiedeń przymierza się do kolejnych inwestycji. Miniony rok przyniósł klubowi rekordowe zyski i teraz pojemność stadionu może wzrosnąć o prawie 7 tysięcy miejsc.

Reklama

W 2013 roku Austria Wiedeń zdobyła mistrzostwo Austrii, a później awansowała do Ligi Mistrzów. To nie tylko sukces sportowy, ale też finansowy. Zyski z tytułu samych premii i praw telewizyjnych wyniosły 15 mln € (ok. 60 mln zł), nie licząc pozostałych zwyżek – za bilety czy umowy sponsorskie.

Generali ArenaDzięki temu klub może już przystąpić do zapowiadanych od dłuższego czasu prac nad stadionem. Od kwietnia południowo-zachodni narożnik Generali Areny będzie placem budowy. Powstanie tam sektor dla niepełnosprawnych, nowe zaplecze sanitarne i cateringowe, a także niewielka liczba krzesełek. Plan wart ok. 2,5 mln € powinien zostać zrealizowany jesienią tego roku.

Z kolei do końca 2014 Austria złoży wniosek o pozwolenie na rozbudowę dwóch trybun. Pierwsza ma urosnąć zachodnia trybuna za bramką, która rozmiarem zbliży się do zbudowanej w 2008 dwupoziomowej trybuny wschodniej.

Drugi etap to nowa trybuna główna na północy Generali Areny – jej budowa da dodatkowe zyski z lóż biznesowych, a pojemność powinna wzrosnąć do 20 tysięcy, może nieco ponad tę granicę. Klub nie zamierza szastać pieniędzmi, dlatego postęp poszczególnych etapów będzie zależny od sytuacji finansowej Austrii.

Generali Arena

Reklama