Mediolan: Milan się wyprowadzi, a Inter zostanie?

źródło: football-italia.net

Mediolan: Milan się wyprowadzi, a Inter zostanie? W spekulacjach na temat dalszych losów San Siro pojawiały się już niemal wszystkie możliwe scenariusze. Tym razem nieoficjalnie mówi się, że to Inter mógłby zostać, a Milan się wyprowadzi.

Reklama

Jeszcze w listopadzie 2013 nowy właściciel Interu zapewniał publicznie, że nie zamierza rezygnować z budowy nowego stadionu dla swojego klubu. W tym samym okresie publiczna spółka Arexpo potwierdziła, że AC Milan kontaktował się z nią w sprawie wyprowadzki poza stadion. Wiele wskazywało, iż żaden z klubów nie rozważa pozostania na San Siro, największym stadionie Włoch.

Teraz jednak może się okazać, że AC Milan wyniesie się 6km na północny wschód, podczas gdy Inter przejmie pieczę nad San Siro. Taki scenariusz wydawał się dotąd mało prawdopodobny, ponieważ to Inter konsekwentnie informował o woli porzucenia starego giganta na rzecz budowy własnego domu.

Jeśli potwierdzą się rewelacje SportMediaset oraz „Il Giorno”, AC Milan wyniesie się na tereny po wystawie Expo 2015. By tak się stało, klub musi do 13-14 marca wyrazić oficjalnie zainteresowanie budową na terenach pod zarządem Arexpo.

Jeśli AC Milan podejmie wyzwanie i zgłosi propozycję budowy własnego stadionu, może wynieść się z San Siro już w trakcie sezonu 2016/17.

Reklama