Madryt: Estadio Etihad na 10 lat? Atletico blisko umowy

źródło: InsideSpanishFootball.com

Madryt: Estadio Etihad na 10 lat? Atletico blisko umowy Atletico Madryt może podpisać rekordową dla siebie umowę z liniami lotniczymi Etihad. Na mocy kontraktu nowy stadion otrzymałby człon sponsorowany na najbliższych 10 lat po otwarciu – sugeruje InsideSpanishFootball.com.

Reklama

Serwis InsideSpanish Football.com powołuje się na agencję marketingu sportowego Euromericas, która poinformowała, że Atletico Madryt jest bliskie podpisania umowy sponsorskiej z Etihad Airways. Według Euromericas klub negocjował z trzema firmami i ta wymieniona złożyła najlepszą ofertę.

Za 10 lat praw do nazwy nowego stadionu przy Avenida de Arcentales oraz towarzyszące pakiety sponsorskie arabskie linie lotnicze miałyby zapłacić aż 155 mln € (ok. 650 mln zł). Do uzgodnienia pozostały podobno tylko szczegóły.

Etihad at La Peineta

Przedmiotem dyskusji ma być przede wszystkim podział wpłat. Sponsorzy chcieliby opłacać umowę w równych ratach co roku, po 15,5 mln €. Z kolei Atletico, które musi finansować budowę stadionu, preferuje wypłatę większości z góry, ok. 60% (95 mln €). Reszta miałaby być wypłacana w ratach co roku.

Zgodnie z informacjami Euromericas linie Etihad są gotowe pójść na rękę partnerom, jednak w zamian chcą zmasowanej kampanii promocyjnej z udziałem Diego Simeone. Podatek od ogromnej sumy miałby pokryć klub.

Dla linii Etihad umowa sponsorska w Madrycie byłaby już trzecim tak dużym kontraktem. Wcześniej patronatem Etihad zostały objęte stadiony w Melbourne i Manchesterze.

Reklama