Londyn: Wembley ma sponsora, ale nazwa zostaje

źródło: własne

Londyn: Wembley ma sponsora, ale nazwa zostaje Władze stadionu jak ognia unikają słowa „sponsor”, nazywając telefonię EE „lead partner”. Fakty są jednak takie, że od dziś nazwa i logo się zmieniają. Zachowano jednak człon Wembley, by nie drażnić kibiców.

Reklama

Od dziś Wembley będzie znane jako „Wembley connected by EE”, a nowe logo stadionu uwzględnia barwy sponsora. EE, wcześniej znane jako Everything Everywhere, to dostawca usług telekomunikacyjnych, co ma bardzo duże znaczenie dla przyszłości Wembley.

Stadion w ciągu trwającej sześć lat umowy ma zostać wyposażony w superszybkie Wi Fi dla wszystkich kibiców oraz inne elementy systemów teleinformatycznych. Dzięki temu londyński stadion ma być „najbardziej multimedialny” na świecie. Nie ujawniono wartości kontraktu, jednak EE ma zainwestować w infrastrukturę stadionu „wiele milionów funtów”.

- Szukaliśmy odpowiedniego partnera, który pomógłby nam zachować reputację jednego z najlepszych obiektów sportowych i rozrywkowych na świecie. Ponieważ stadiony stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, EE to odpowiedni partner w tej kwestii – zapewnił Melvin Benn, prezes Wembley.

Co ciekawe, umowa nie jest nazywana sponsorską, w oficjalnych komunikatach nie pada również wyrażenie „naming rights”. To efekt nie tylko zaangażowania nowego sponsora w systemy na Wembley, ale też zmasowanej krytyki po wcześniejszych spekulacjach o ewentualnej sprzedaży nazwy. Z tego też powodu nie było mowy o typowej nazwie sponsorowanej, lecz jedynie o dopisaniu sponsora jako drugoplanowego do istniejącej już pierwszorzędnej nazwy.

Wembley powered by EE

Wembley powered by EE

Wembley powered by EE

Reklama