Santa Clara: Monstrualne parkingi wokół Levi’s Stadium

źródło: MercuryNews.com

Santa Clara: Monstrualne parkingi wokół Levi’s Stadium Najdroższy budowany aktualnie stadion w USA zapewni widzom jeden z największych parkingów na świecie. Na każdy mecz 49ers dostępnych będzie ponad 31 tysięcy miejsc postojowych!

Reklama

Wczoraj władze miasta Santa Clara w Kalifornii zatwierdziły powiększenie liczby miejsc parkingowych wokół Levi’s Stadium do aż 31 500! To prawie o połowę więcej niż planowano pierwotnie – stadion miał wyjściowo zatwierdzone 21 tysięcy.

Parkingi nie będą skupione bezpośrednio wokół stadionu – znaczna część z nich to już istniejące obiekty, m.in. przy kampusie uniwersyteckim czy parku rozrywki. Teraz jednak zostały one włączone do obsługi stadionu oficjalnie.

Levi's Stadium

Z jednej strony to dobra wiadomość dla kibiców, ponieważ miejsca powinno wystarczyć dla wszystkich, a najdalsze parkingi są niespełna 1,5km od stadionu. Z drugiej strony jednak każde z zatwierdzonych miejsc parkingowych to koszt aż 40$ za mecz!

Gospodarze stadionu (San Francisco 49ers) liczą, że cena nie odstraszy ceniących wygodę widzów, ponieważ już przy dzisiejszym Candlestick Park płacą po 30$ i nie ma wolnych miejsc. Łącznie parkingi mają przynosić ogromny zysk – 8-12 mln $ za mecze oraz 15-20 mln $ za pozostałe imprezy na Levi’s Stadium.

Reklama