Holandia: Nie będzie nowego stadionu w Almelo

źródło: destentor.nl / rtvoost.nl; autor: michał

Holandia: Nie będzie nowego stadionu w Almelo Heracles swą koncepcję nowego stadionu pokazał w 2011 roku. W 2014 arena miała być gotowa, jednak prace nigdy nie ruszyły. Teraz klub potwierdza, że nie zamierza dłużej zwlekać. Zamiast budowy przejdzie do modernizacji istniejącego obiektu.

Reklama

Rozważania i plany na temat nowego stadionu dla Heraclesa Almelo trwają już ponad 6 lat. Ich zwieńczeniem miało być oddanie w tym roku do użytku nowego obiektu dla 15 tys. widzów. Nie udało się jednak nigdy przekonać władz miasta do wydania zgody na jego budowę.

Kością niezgody stały się powierzchnie komercyjne, których miasto nie chciało zaakceptować. Samorząd chciał więc ograniczyć ilość powierzchni pod sklepy, co jednocześnie postawiło pod znakiem zapytania rentowność całego stadionu dla klubu piłkarskiego.

Po długim pacie teraz prezes Heraclesa Jan Smit potwierdza, że klub nie zamierza dłużej walczyć o nowy stadion. Zamiast tego przechodzi do realizacji „planu B”, czyli przebudowy istniejącego obiektu. Ten ma urosnąć z 8,5 tys. miejsc (jeden z najmniejszych w Eredivisie) do ok. 12 tysięcy.

Stadion Polman

Reklama