Brazylia: Sao Paulo będzie na czas

źródło: IANS

Brazylia: Sao Paulo będzie na czas Ruszyło usuwanie zawalonej części dachu, trwa budowa tymczasowych trybun. Organizatorzy zapewniają, że inwestycja jest zrealizowana w 97%. Mecz otwarcia nie jest zagrożony zdaniem FIFA.

Reklama

Arena Corinthians była jednym z trzech stadionów wizytowanych przez sekretarza generalnego FIFA w poniedziałek. W przeciwieństwie do stanu prac w Kurytybie, sytuacja w Sao Paulo została oceniona dobrze. Jerome Valcke jest przekonany, że stadion wytypowany do organizacji meczu otwarcia nie jest zagrożony.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni tym, co dziś widzieliśmy – podsumował swoją wizytę Valcke. - Wiele pracy zostało wykonanej, dużo jest jeszcze do zrobienia w miejscu listopadowego wypadku, ale jesteśmy przekonani, że wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnił sekretarz generalny FIFA.

Miejscowi organizatorzy stwierdzili podczas konferencji prasowej, że budowa stadionu jest zrealizowana w 97%. Chodzi tu o konstrukcję stałą, nie uwzględniając dodatkowych dwóch trybun, które powstaną tymczasowo na okres samego Mundialu 2014. Ich budowa również jest w toku i zwieńczy stadion 15 kwietnia, zgodnie z planem.

W weekend ruszyło również usuwanie zawalonego segmentu dachu. Te prace mają się zakończyć do końca stycznia. Inwestorzy i wykonawcy twierdzą, że zakres uszkodzeń okazał się niewielki.

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Arena CorinthiansFot: O Fiscal da Fiel

Reklama