Rotterdam: Ruszyła ponowna analiza przyszłego stadionu

źródło: własne; autor: michał

Rotterdam: Ruszyła ponowna analiza przyszłego stadionu Trzech specjalistów ma zająć się wyborem najlepszej drogi dla Feyenoordu: czy ratować aktualny stadion, czy i gdzie budować nowy? Pierwsze wnioski powinniśmy poznać w styczniu, a w kwietniu analiza ma się zakończyć.

Reklama

Wczoraj ogłoszono początek prac specjalnej grupy roboczej, która ma się zająć przyszłością Feyenoordu. Grupa jest specjalna, ponieważ stanowi ją tylko trzech członków, za to wszyscy są cenionymi specjalistami. Feyenoord reprezentuje dyrektor Jos van der Vegt, operatora aktualnego stadionu dyrektor Hans Vervat, a tercetu dopełni były radny Wim van Sluis.

Trójka ma prowadzić analizy w pierwszym kwartale 2014 roku, a pierwsze efekty prac mają być publikowane na stronie grupy roboczej od stycznia. W kwietniu wyniki porównania powinny zostać przedstawione władzom Rotterdamu.

Przypomnijmy, że otwarte wydają się aktualnie trzy drogi. Pierwsza, forsowana dotąd przez Feyenoord, to budowa nowego stadionu po drugiej stronie ulicy od De Kuip, jak to pokazuje pierwsza wizualizacja. Druga możliwość to rozbudowa De Kuip (druga wizualizacja), która ma być znacznie tańsza, ale też bardziej kompromisowa pod kątem przyszłych zysków. Trzecim pomysłem, sugerowanym przez firmę BAM Sports, jest zburzenie De Kuip i budowa od podstaw w jego miejscu.

Wcześniej odrzucono budowę nowego stadionu na nabrzeżu, co było sugerowane jeszcze kilka lat temu.

De Kuip

De Kuip

Reklama