Manchester: Jest wniosek o rozbudowę Etihad Stadium

źródło: DailyMail.co.uk

Manchester: Jest wniosek o rozbudowę Etihad Stadium Są też nowe wizualizacje – zobacz, co zbuduje Manchester City. Klub nie tylko liczy na rozbudowę trybun za bramkami, ale też analizuje, jak przekroczyć pojemność 70 tysięcy miejsc w przyszłości.

Reklama

Manchester City zapowiadał, że w grudniu złoży w magistracie wniosek o pozwolenie na rozbudowę dwóch trybun za bramkami. Klub nie czekał jednak długo – już wczoraj poinformowano o złożeniu dokumentacji. „Citizens” liczą na szybką zgodę i rozpoczęcie prac w lutym.

Nowa docelowa pojemność Etihad Stadium to 62 170 miejsc, jednak prace mają być realizowane etapami. Jako pierwsza powstanie nadbudowa trybuny południowej, a północna nie ma jeszcze formalnej daty rozpoczęcia prac.

Dziś jednak dowiadujemy się również paru innych interesujących detali. Po pierwsze, klub już teraz polecił architektom biura Populous sprawdzenie, jak podnieść pojemność trybun wzdłuż boiska, by przekroczyć kolejną magiczną barierę – 70 tysięcy miejsc. Pomóc w tym może również druga kwestia, nad którą architekci pracowali: możliwość wprowadzenia miejsc stojących na Etihad. Ich zastosowanie mogłoby zwiększyć pojemność wydatnie nawet bez znacznej ingerencji w konstrukcję.

Dwa powyższe plany nie są jednak częścią wniosku o pozwolenie na budowę i odnoszą się do bliżej nieokreślonej przyszłości. Za to aktualne są dwie nowe wizualizacje, które można od dziś podziwiać w naszej galerii projektu:

Etihad Stadium

Etihad Stadium

Reklama