Walencja: Widzieliście już pomarańczową Mestallę?

źródło: własne

Walencja: Widzieliście już pomarańczową Mestallę? Wreszcie mamy zdjęcie, które może pokazać skalę zmian. Valencia CF wymieniła wszystkie krzesełka na swoim stadionie, kompletnie zmieniając jego wizerunek. Na lepsze?

Reklama

MestallaO tej operacji w Hiszpanii mówiło się już w lipcu, kiedy klub pokazał pierwszą wizualizację i opisał swój plan. Podczas gdy trwały prace nad odchudzeniem projektu nowego stadionu, Valencia zamierzała też popracować nad obecnym. Po latach z niebieskimi krzesełkami (z lewej) słynna Mestalla miała zmienić barwy na pomarańczowe.

55 tysięcy nowych krzesełek podzielono na trzy kolory. Dominujący to oczywiście jasny pomarańczowy. Drugorzędnym kolorem miał być czarny. Siedziska w tym kolorze zgodnie z wizualizacjami miały utworzyć ogromny, szeroki na ok. 90 metrów wizerunek nietoperza z klubowego herbu. Dodatkowo za bramkami zaplanowano słowa AMUNT VALENCIA (Naprzód Valencja) również w czerni. I wreszcie biały – ten kolor posłużył przede wszystkim do stworzenia gradientu w układzie krzesełek za bramkami: im wyżej, tym mniej pomarańczowego, a więcej białego.

Prace nad wymianą ruszyły z początkiem sierpnia od wschodniej trybuny. Miały się zakończyć w ok. miesiąc, jednak potrwały do października. Dziś mamy już zdjęcie, które obrazuje skalę zmian. Sami oceńcie, jak się prezentują.

Estadio MestallaFot: Cobra83

Reklama