Nowy projekt: KV Mechelen chce dwóch nowych trybun

źródło: własne

Nowy projekt: KV Mechelen chce dwóch nowych trybun Do magistratu w belgijskim Mechelen wpłynął w piątek wniosek o pozwolenie na budowę dwóch dużych trybun. W ramach modernizacji pojemność Argus Stadionu miałaby wzrosnąć z 13 do 18 tysięcy.

Reklama

Miejscy urzędnicy mają 90 dni na rozpatrzenie wniosku i nie muszą się śpieszyć, ponieważ KV Mechelen i tak zamierza zacząć rozbudowę swojego stadionu nie wcześniej niż w maju, po zakończeniu sezonu.

Prace zostaną podzielone na dwie fazy. W pierwszej ma powstać nowa trybuna północna, wzdłuż boiska. W drugiej sektory na zachodzie. W obu fazach planowane są trybuny dwupoziomowe z miejscami stojącymi na dole i siedzącymi na górze. W przypadku zachodniej części powstaną także skyboksy pomiędzy oboma poziomami.

Stadion KV Mechelen

Dodatkiem będzie utworzony na wschodzie niewielki sektor dla niepełnosprawnych, który stanie obok istniejącej dziś niewielkiej trybuny wschodniej. Pod nowymi trybunami znajdzie się miejsce na przedszkole, co powinno pomóc w pozyskaniu przychylności mieszkańców, którzy będą teraz konsultowani w sprawie projektu. W Mechelen drastycznie brakuje bowiem miejsc w placówkach opieki nad dziećmi.

Stadion KV Mechelen

Nie przybędzie za to parkingów z powodu braku miejsca KVM planuje wprowadzić autobusy dowożące kibiców z innych parkingów w mieście. To rozwiązanie może mieć znaczenie w kontekście pozwolenia na budowę, ponieważ w gęstej zabudowie przybędzie aż 5000 miejsc na widowni, co zaowocuje wzmożonym ruchem.

Reklama