Szczecin: Kibice Pogoni kpią z „ostatniego takiego stadionu w kraju”

źródło: Portowcy.org / Sedina.pl; autor: michał

Szczecin: Kibice Pogoni kpią z „ostatniego takiego stadionu w kraju” Wychodzących na boisko piłkarzy Pogoni i Piasta Gliwice przywitała wczoraj czarno-biała sektorówka. Na niej ironiczne obrazki stadionu-reliktu, który miasto zamierza zostawić w nieznacznie tylko zmienionej formie.

Reklama

„Ostatni taki stadion w kraju” – głosił napis na przygotowanej przez grupę Młode Wilki sektorówce, przedstawiającej niszczejący szczeciński stadion na serii czarno-białych zdjęć. Tyle że podpis nie odnosił się do przeszłości, pod obrazkami okraszonymi herbem miasta kibice napisali „Szczecin 2013”.

Oprawę sfinansowało stowarzyszenie Portowcy, którego członkowie wraz z innymi kibicami podczas prezentacji wielkiej flagi skandowali „Nowy stadion dla Szczecina” i w dialogu na dwie strony przypominali prezydentowi o obietnicy zbudowania stadionu: „Krzystek! Co? Nowy stadion!” – rozbrzmiewało na „Papricanie”.

Na stronie Portowców można znaleźć uszczypliwy apel do Piotra Krzystka. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest budowa nowego stadionu! Wyprostujmy wszystkie trybuny, zadaszony obiekt, nie zostawiajmy go w takim kształcie jak jest teraz! Najlepsi kibice w Polsce czekają jako ostatni na nowy stadion! Z tego miejsca apelujemy Panie Prezydencie! Nie wkładajmy abs-u do trabanta! – czytamy w komunikacie.

Ostatnie zdanie to nawiązanie do przedwyborczego przemówienia aktualnego prezydenta z 2006 roku. Piotr Krzystek zapewniał wtedy, że nowy stadion zbuduje, choć niektórzy „pukają się w czoło”.

Dziś chce jedynie zmodernizować doraźnie istniejące trybuny i je zadaszyć, choć właśnie w swojej mowie z 2006 deklarował, że nie będzie topił pieniędzy w ratowanie starego stadionu, bo potrzebny jest nowy. – Nie możemy już inwestować w stadion na Twardowskiego, każde włożone tam pieniądze to jakby ABS wkładać do trabanta – mówił widoczny na poniższym filmie (wtedy jeszcze) kandydat na prezydenta Szczecina.

Reklama