Minneapolis: Jest harmonogram budowy stadionu Vikings

źródło: cbslocal.com; autor: michał

Minneapolis: Jest harmonogram budowy stadionu Vikings Warty prawie miliard dolarów projekt ruszy już w lutym 2014, gdy aktualny stadion zostanie zburzony. Już latem 2016 futurystyczna arena ma zostać otwarta dla pierwszych widzów.

Reklama

Zespół ligi NFL ma do rozegrania jeszcze 5 meczów w tym sezonie. Później czeka go exodus z Metrodome. Otwarty w 1979 roku stadion zostanie następnie rozebrany. Nie będzie spektakularnej implozji, jak to miało miejsce na przykład w Arlington, lecz żmudny, trwający ok. miesiąca proces stopniowego demontażu.

Vikings Stadium

Powolna rozbiórka ma tę zaletę, że wiele elementów konstrukcyjnych będzie dostępnych jako pamiątki dla kibiców. Najpierw zostanie spuszczone powietrze z dachu, później zdemontowane elementy oświetlenia i  nagłośnienia, krzesełka czy boisko. Wszystko, co można odkręcić, zostanie wyniesione. Później sektor po sektorze konstrukcja będzie niszczona. Budowa nowego stadionu wartego 975 mln $ ma ruszyć w lutym 2014.

Vikings Stadium

To aż pół roku później niż planowano pierwotnie, ale mimo to termin oddania to wciąż druga połowa 2016 roku. W tym czasie Vikings będą rozgrywać mecze na akademickim TCF Bank Stadium, gdzie sfinansują częściową modernizację w zamian za możliwość rozgrywania meczów. Powrót na pierwszy sparing przed sezonem zaplanowano na sierpień 2016.

Reklama