Londyn: Tottenham zacznie budowę przed czerwcem 2014?

źródło: Goal.com

Londyn: Tottenham zacznie budowę przed czerwcem 2014? Choć niedawno doczekaliśmy się niepokojących informacji o możliwej zmianie projektu, serwis Goal.com uspokaja, że budowa nowego stadionu ma ruszyć w pierwszej połowie 2014 roku.

Reklama

Rozpoczęcie budowy w pierwszym półroczu 2014 roku, a tym samym wprowadzenie się na pierwsze trybuny nowego stadionu przed sezonem 2016/17. Całość ma być gotowa w połowie 2017 roku – te informacje przedstawione przez Goal.com to dotąd najbardziej konkretny harmonogram dla nowego 56-tysięcznika w dzielnicy Tottenham.

Jak informuje Goal.com, na ten plan nie powinno wpłynąć zatrudnienie nowego biura projektowego na przełomie sierpnia i września. Przypomnijmy, że choć Tottenham Hotspur mają projekt od firmy KSS już od 2008 roku, nawiązali współpracę z biurem Populous, by „szukać nowych pomysłów”. Najpewniej będzie to jednak oznaczało modyfikacje w aktualnym projekcie, nie zupełnie nową dokumentację.

Aktualnie przy White Hart Lane dobiega końca pierwsza faza Northumberland Development Project, czyli wielkiego przedsięwzięcia, w którym obok stadionu mają powstać apartamentowce, obiekty komercyjne i wielki supermarket. Właśnie on jest już kończony przez firmę McLaren.

Według informacji Goal.com klub ma już niemal zabezpieczone finansowanie projektu wartego 400 mln funtów. Choć nie znaleziono wciąż silnego sponsora dla nowego stadionu (umowa miałaby pokryć znaczną część kosztu), to kredyty niezbędne dla inwestycji już są.

Reklama