Nowy stadion: Stadion Stali Mielec

źródło: własne

Nowy stadion: Stadion Stali Mielec Pierwotny obiekt otwarto remisem 1:1 i ten nowy po długim oczekiwaniu zaczął swoje funkcjonowanie takim samym wynikiem. W sobotę Stal zagrała w roli gospodarza po raz pierwszy, a my zapraszamy Was na pierwsze zdjęcia nowego stadionu.

Reklama

Choć doniesienia z Mielca z ostatnich tygodni były bardzo niepokojące, finał okazał się szczęśliwy. W sobotę aż 5 tysięcy widzów oglądało pierwszy mecz Stali na nowym stadionie i pierwszy od 16 lat pojedynek tego klubu w roli gospodarza na szczeblu centralnym. 23 lata po pierwszym uruchomieniu jupiterów światła rozbłysły po raz kolejny, a na boisku padł… remis 1:1, dokładnie jak podczas otwarcia poprzedniego stadionu w 1953!

Jak powstawał nowy stadion? Już w 2007 roku zapadła decyzja, że nie ma sensu ratować doraźnie starzejącego się i zbyt dużego w stosunku do potrzeb Mielca starego stadionu Stali. Ponieważ miasto miało dobre wyniki finansowe, zapadła decyzja o kompletnej przebudowie obiektu poprzez zburzenie górnych trybun i zadaszenie dolnych. Spadek widowni to jednak ponad 50% z dawnych 25 tysięcy, ponieważ wysłużone ławki zastąpiły krzesełka.

Stadion Stali MielecFot: Paweł Galek, Super Nowości

Prace wyceniane pierwotnie na 36,5 mln zł miały się zakończyć w pierwszych tygodniach 2013 roku, jednak doszło do znacznego opóźnienia, które ostatecznie sięgnęło 7 miesięcy. Jednocześnie wzrosły koszty, co spowodowane było m.in. gorszym od zakładanego stanem starych trybun, których część wymagała wymiany.

Nowe trybuny mieszczą nieco ponad 6,8 tys. kibiców, a na ich koronie zaplanowano pomieszczenia użytkowe z przeznaczeniem komercyjnym.

Reklama