Bułgaria: CSKA Sofia odrzuciło propozycję przeprowadzki

źródło: insideworldfootball.com

Bułgaria: CSKA Sofia odrzuciło propozycję przeprowadzki Prywatny inwestor chce zbudować nowy stadion w Sofii. W zamian jednak zamierza czerpać dochody z jego funkcjonowania, a także przejąć tereny należące do klubów. CSKA Sofia odrzuciło ofertę.

Reklama

Niemiecka firma IFS, spółka zależna wielkiego operatora stadionów IMG, zaproponowała budowę nowego stadionu w miejscu aktualnego domu Slaviji Sofia, na południowo-zachodnich obrzeżach miasta. Działacze Slaviji są skorzy przekazać teren w zamian za grę na nowym obiekcie.

Do rentowności to jednak nie wystarczy, dlatego IFS szuka drugiego klubu, który chciałby grać na obiekcie, w zamian przekazując również swój aktualny stadion i otrzymując corocznie fundusze. Propozycja została wystosowana do CSKA Sofia, które niedawno otrzymało na kolejnych 30 lat swój aktualny stadion. W centrum miasta.

Kub odmówił argumentując, że żaden kibic nie zgodzi się na przeprowadzkę CSKA do odległej dzielnicy derbowych rywali. Decyzja wywołała wściekłość prezesa Slaviji, który musi znaleźć drugi klub do inwestycji. Ventsislav Stefanov nazwał argumentację CSKA „żałosną” i zarzucił klubowi próbę wynegocjowania lepszych warunków dla siebie.

Reklama