Belgia: Ghelamco Arena wciąż bez pozwolenia na użytkowanie

źródło: nieuwsblad.be

Belgia: Ghelamco Arena wciąż bez pozwolenia na użytkowanie Mijają już dwa miesiące od otwarcia, stadion jest użytkowany normalnie, ale... nie jest gotowy na przyjęcie widzów. Co mecz trzeba wnioskować o nowy certyfikat bezpieczeństwa, który po imprezie wygasa. Trwają prace, by uzyskać stałe zezwolenie.

Reklama

Dokładnie dwa miesiące temu doszło do otwarcia Ghelamco Areny, najnowszego belgijskiego stadionu. Mimo to inwestycja wciąż nie jest gotowa. Według oficjalnej strony pozostało ok. 2% projektu do realizacji, ale te procenty są bardzo istotne. Chodzi między innymi o system przeciwpożarowy, który nie spełnia wciąż wymogów.

Dlatego co mecz KAA Gent musi występować o nowe zezwolenie na organizację imprezy. Po spotkaniu certyfikat wygasa i trzeba aplikować od nowa, czekając na kolejną inspekcję strażaków.

Dyrektor klubu zapewnia, że od meczu otwarcia w lipcu wiele się poprawiło, a ostatecznie stadion powinien zostać dopuszczony do użytkowania przed istotnym spotkaniem przeciwko KRC Genk, zaplanowanym na 6 października.

Reklama