Amsterdam: Wyścig z balkonikami dla starszych

źródło: dichtbij.nl

Amsterdam: Wyścig z balkonikami dla starszych W ten bardzo niecodzienny sposób Olympisch Stadion Amsterdam celebruje swoje 85-lecie. Wiek sędziwy, więc operator postanowił przypomnieć o witalności wśród seniorów. W środę 18 września odbędzie się wielki wyścig z balkonikami i chodzikami dla osób starszych.

Reklama

Ponieważ pierwszy raz usłyszeliśmy o takiej imprezie, uznaliśmy ją za wartą uwagi. Sędziwy i dostojny stadion olimpijski w Amsterdamie zaprasza osoby starsze na wielki wyścig z balkonikami w ramach promowania dbałości o sprawność fizyczną seniorów.

Nie ma limitów wieku, nie ma wpisowego, nie ma żadnych dodatkowych wymogów. Jest jeden: trzeba mieć swój balkonik. Rywalizacja będzie odbywać się na trzech dystansach. Najmniejszy to 400 metrów, a kolejne to 1000 i 2500 metrów.

Oczywiście słowo „wyścig” należy traktować z przymrużeniem oka, a organizatorzy zapewniają, że imprezie będzie przyświecało motto olimpijskie przypominające, że nie zwycięstwo jest najważniejsze, lecz sam udział. Przed wyścigiem odbędzie się otwarte sympozjum dla starszych, jak najlepiej powinni dbać o swoje zdrowie.

Reklama