Paryż: Coraz bliżej niezwykłej Areny 92

źródło: lefigaro.fr; autor: michał

Paryż: Coraz bliżej niezwykłej Areny 92 Po latach przestoju projekt wraca do życia. Inwestor najpewniej zabezpieczył już całe finansowanie i powinien ruszyć z budową Areny 92 – podaje LeFigaro.fr.

Reklama

Gdyby prace szły zgodnie z harmonogramem, arena dziś byłaby już na ukończeniu. Nie ruszyły jednak z miejsca wcale, choć plany były wielkie. Przyczyna: w dobie kryzysu banki nie chciały przyznać inwestorowi kredytu na oczekiwaną, bardzo wysoką sumę.

Arena 92

Teraz sytuacja może się zmienić, ponieważ Jacky Lorenzetti, który zamierza zbudować Arenę 92, według „Le Figaro” doszedł do porozumienia z klientem, który kupi wart 167 mln € biurowiec przy stadionie. Dzięki temu zastrzykowi gotówki zdolność kredytowa Lorenzettiego wzrośnie i nie powinien już mieć kłopotów z otrzymaniem ok. 200 mln € na budowę.

Arena 92Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na placu budowy powinny ruszyć już na początku 2014 roku. Ich koniec zaplanowano w okolicach końca 2016. Wzniesienie areny dla 32 tys. widzów z rozsuwanym dachem ma kosztować aż 350 mln € (ok. 1,5 mld zł).

Problemem może okazać się jednak zapełnienie kalendarza imprez na stadionie. Bo o ile 18 meczów rugby miejscowego Racingu jest zagwarantowane, o tyle konkurencja w Paryżu będzie wkrótce ogromna. Nowy stadion ma mieć PSG, a pod Paryżem francuska federacja rugby. Do tego istniejący już Stade de France oraz oczekujący na otwarcie nowy Stade Jean Bouin...

Reklama