Elbląg: Stadionu nie da się zbudować za zaproponowaną sumę?

źródło: portEl.pl; autor: michał

Elbląg: Stadionu nie da się zbudować za zaproponowaną sumę? Jutro rozstrzygnięcie przetargu na nowy kompleks sportowy, którego sercem będzie stadion Olimpii. Ale czy będzie? Zdaniem nowego prezydenta chętnych nie ma, bo budżet inwestycji jest zbyt niski – podaje portEl.pl.

Reklama

Podczas wczorajszej konferencji prasowej nowy prezydent Jerzy Wilk sceptycznie wypowiadał się na temat szans na budowę kompleksu sportowego z nowym stadionem.

Jego poprzednik liczył bowiem, że uda się zbudować całość za 35 mln zł, z czego połowa pochodzić ma ze środków europejskich, a druga połowa z obligacji wyemitowanych przez miasto. Aktualny kosztorys jest jednak znacznie bardziej pesymistyczny i opiewa na sumę 49,5 mln zł.

Właśnie wysoki realny koszt inwestycji sprawia, że zainteresowania zbudowaniem kompleksu za sumę w granicach 35 milionów nie ma. Oferty mają zostać otwarte 19 lipca, czyli jutro. Według sugestii prezydenta do wczoraj nie było jednak ani jednej.

Co dalej, zobaczymy. Ani decyzja na tak, ani decyzja na nie nie została jeszcze podjęta – mówi prezydent. – Poczekajmy na rozstrzygniecie przetargu, być może znajdzie się ktoś, kto zechce wybudować ten kompleks sportowy za 35 milionów zł.

Jeśli chętnego nie będzie, to plany budowy nowego stadionu zostaną zawieszone. – Jak do końca poznam sytuację finansową miasta, to wówczas zdecydujemy, czy budujemy stadion, czy robimy modernizację istniejącego. Na pewno nie chcemy, żeby te środki unijne przepadły.

Reklama