Anglia: Kibice z Coventry protestują przeciwko przeprowadzce

źródło: BBC.co.uk; autor: michał

Anglia: Kibice z Coventry protestują przeciwko przeprowadzce Nie kupują koszulek i innych gadżetów, dopóki nie otrzymają zapewnienia, że ich klub pozostanie w granicach miasta. To reakcja na zapowiedź możliwej wyprowadzki Coventry City poza granice Coventry – podało BBC.

Reklama

Wczoraj ok. 100 kibiców zebrało się pod Ricoh Areną, by wyrazić swój sprzeciw wobec planowanej wyprowadzki Coventry City poza granice miasta. Klub zadeklarował taki ruch po fiasku rozmów z operatorem stadionu.

Choć władze Ricoh Areny zapewniły, że chcą zespół widzieć u siebie, nawet darując roczny czynsz borykającemu się z kłopotami finansowymi klubowi, to City i tak zamierzają zbudować własny obiekt w innym miejscu.

Jednak fani zrzeszeni w stowarzyszeniu kibiców nie chcą tego rozwiązania. Apelują do innych kibiców City, by ci nie kupowali oficjalnych produktów klubu tak długo, jak nie uzyskają pewności, że zespół zostaje w Coventry.

- Zegar ciągle tyka. Nie ma sprzedaży karnetów, a ludzie muszą wiedzieć, gdzie będziemy grać. I to powinno być Coventry – powiedział Moz Baker, przedstawiciel stowarzyszenia. Jego grupa ma za złe właścicielom klubu (fundusz Sisu), że ci w imię rozwoju komercyjnego rozważają wyprowadzkę z miasta, w którym podatnicy zafundowali nowy stadion.

Reklama