Szczecin: Pogoń obniża pojemność o cztery tysiące

źródło: własne

Szczecin: Pogoń obniża pojemność o cztery tysiące Choć ledwo zamontowano nowe krzesełka na Stadionie im. Floriana Krygiera, Pogoń nie zamierza korzystać ze wszystkich. Ponad 4 tys. siedzisk zostanie przykrytych wielkoformatowymi reklamami.

Reklama

Napis ułożony zimą z krzesełek w sezonie 2013/14 nie będzie już brzmiał „Pogoń Szczecin”, lecz „Pogoń Czecin”. Sektory 1 i 2 (z literami S i Z) zostaną bowiem zasłonięte reklamą wielkoformatową. To ponad 1500 miejsc na trybunie południowej.

Kolejnych 970 krzesełek zostanie wyłączonych w sektorze 9, a dalsze 1600 miejsc kolejna reklama przykryje w sektorach 15 i 16. Łącznie pojemność Stadionu Floriana Krygiera spadnie więc o 4,1 tys. miejsc względem faktycznych możliwości, oscylując wokół 11,5 tysiąca.

W zakończonym już sezonie 2012/13 średnia widownia na „Papricanie” wynosiła 6634 osoby na mecz i tylko raz przekroczyła liczbę dostępną na najbliższe rozgrywki – w spotkaniu z Legią.

W nowym sezonie Legia zawita do Szczecina już w drugiej kolejce. Czy reklamy zostaną zdjęte w przypadku wyprzedania innych miejsc? Jest deklaracja klubu, że w przypadku meczów o wysokim zapotrzebowaniu na bilety reklamy będą usuwane.

Reklama