Singapur: Rekordowa kopuła coraz bliżej

źródło: ChannelNewsAsia.com

Singapur: Rekordowa kopuła coraz bliżej Jest już gotowa w 80%, wkrótce będzie też stała zupełnie samodzielnie. Gigantyczna konstrukcja stalowa nad trybunami nowego stadionu narodowego Singapuru rośnie z każdym dniem – podaje ChannelNewsAsia.com.

Reklama

Jej największe łuki będą mieć aż 310 metrów rozpiętości, co czyni kopułę na Singapore Sports Hub największą konstrukcją w swoim rodzaju. Już 80% wszystkich elementów zostało zainstalowanych.

Teraz rusza operacja, która będzie chwilą prawdy – usuwanie podpór, które pomagały dotąd dźwigać tysiące ton stali. Od lipca całość ma stać już samodzielnie, a w miejscu podpór będzie można ruszyć z ostatnimi elementami trybun. Z kolei w październiku ruszy instalacja ruchomych płatów dachu, które w razie złej pogody będą zasuwać się nad boiskiem.

Od 2011 roku, gdy ruszyło palowanie, na placu budowy przepracowano już 15 milionów roboczogodzin i budowa – mimo swej złożoności – idzie zgodnie z harmonogramem. To oznacza, że otwarcie największej publiczno-prywatnej inwestycji świata wciąż zaplanowane jest na kwiecień 2014, za zakończenie ostatnich prac nieco wcześniej, na marzec.

Singapore Sports Hub

Reklama