Narodowy: Rekord frekwencji na Pikniku Naukowym

źródło: PAP.pl

Narodowy: Rekord frekwencji na Pikniku Naukowym Sobotnią imprezę na Stadionie Narodowym i wokół niego odwiedziła liczba aż o 40% wyższa niż wynosił rekord. Łącznie na Pikniku Naukowym pojawiły się 142 573 osoby – podał PAP.

Reklama

Warszawski Piknik Naukowy jest organizowany od 1997 roku, ale nigdy dotąd nie miał takiej skali. W minionym roku impreza zgromadziła ok. 100 tys. widzów.

W minionz weekend, gdy pierwszy raz w historii gospodarzem był Stadion Narodowy, liczba odwiedzających urosła bardzo gwałtownie. Ostatecznie organizatorzy naliczyli 142 573 osoby, ale rekord frekwencyjny już o godz. 11, czyli chwilę po rozpoczęciu Pikniku przewidywał dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer. „Patrzę na to, co się dzieje, i nie widziałem dotąd takich tłumów. Myślę, że w tym roku będzie więcej gości niż 100 tys. Stadion Narodowy ma swoją magię” – ocenił w rozmowie z PAP.

Wielbiciele nauki mogli zobaczyć w sobotę ponad 1000 pokazów i eksperymentów, prezentowanych przez 200 instytucji z 22 krajów świata. Z zagranicy m. in. z Chin, RPA, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Włoch, Francji, Izraela, przyjechało aż 150 osób. „Niektórzy z gości przybyli nie tylko po to, by popularyzować naukę. Chcieli także zobaczyć, jak powstaje Pikniki i poczuć jego klimat” – zaznacza rzecznik CNK Katarzyna Nowicka.

Piknik NaukowzFot: StadionNarodowy.org.pl

Piknik NaukowzFot: StadionNarodowy.org.pl

Reklama