Czechy: Zakończono pierwszy etap rozbudowy w Ostrawie

źródło: Blesk.cz / Sport.cz

Czechy: Zakończono pierwszy etap rozbudowy w Ostrawie Warta prawie 80 milionów modernizacja zapewniła lekkoatletycznemu stadionowi nową trybunę wschodnią, oświetlenie i infrastrukturę zaplecza. Teraz czas na kolejne dwie trybuny, by Banik mógł rozgrywać tu swoje mecze.

Reklama

Rozpoczęta w 2011 roku rozbudowa stadionu w ostrowskich Witkowicach właśnie doszła do końca pierwszego etapu. Kosztem 466 mln koron (ponad 78 mln zł) powstała nowa trybuna wschodnia z 5020 miejscami, murawa oraz bieżnia z poliuretanu. Do tego kasy, zaplecze cateringowe oraz dodatkowa infrastruktura.

Po pierwszym etapie czas na kolejny – północną i południową trybunę, które zastąpią wysłużone wały, usunięte już przy pierwszym etapie. Poza nowymi trybunami renowacja czeka także zachodnią trybunę główną. Plan na 2013-2014 rok zakłada kolejnych 448 mln koron (75 mln zł).

To dobra wiadomość dla Banika Ostrava, który może przenieść się na zmodernizowany stadion już w nadchodzącym sezonie, a na pewno w rozgrywkach 2014/15. Co prawda klub zdaje sobie sprawę, że wielu kibiców z niechęcią porzuci stary stadion, ale Banik zapewnia, że to rozwiązanie tymczasowe, do momentu godziwego odnowienia aktualnego obiektu.

Vitkovice ArenaFot: Blesk.cz

Vitkovice ArenaFot: Blesk.cz

Vitkovice ArenaFot: Blesk.cz

Reklama