Nowe stadiony: Ordu, Stambuł i Antalya

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Ordu, Stambuł i Antalya Dwa nowe i jeden stary stadion, czekający na następcę. Na pewno warto zobaczyć, jak wiele zmienia się w Turcji. A wiele projektów realizowanych w tym kraju wciąż przed nami...

Reklama

19 Eylül Stadyumu

19 Eylul Stadyumu

Główny stadion tego ośrodka nad Morzem Czarnym nosi imię od dnia 19 września 1924 roku, kiedy miasto po trzęsieniu ziemi odwiedził wielki wódz Turków, Mustafa Kemal Atatürk. Obiekt znajduje się w samym centrum miasta i od powstania ma formę piłkarsko-lekkoatletyczną. Pierwotna pojemność wynosiła ok. 15 tys., jednak po instalacji krzesełek dokoła boiska liczba spadła znacząco.

Aktualnie sektory na zachodzie oraz wschodzie są zadaszone, a krycie wschodniej trybuny miało miejsce w 2011 roku. Wtedy też zainstalowano oświetlenie, pozwalając na spełnienie podstawowych wymogów UEFA.

Necmi Kadıoğlu Stadyumu

Necmi Kadioglu Stadyumu

Otwarty w kwietniu 2012 roku nowy stadion to drugi już tego typu obiekt powstały po 2010 roku w Esenyurt, jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic na zachodzie Stambułu. Głównym przeznaczeniem obiektu jest użytek publiczny, jednak z uwagi na wysoki standard może również służyć rozgrywkom klubowym.

Stadion nosi imię burmistrza dzielnicy, Necmi Kadıoğlu, i został otwarty koncertem Hadise, znanej tureckiej wokalistki.

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu

Akdeniz Universitesi Stadyumu

Stadion powstał w 2012 roku na kampusie Uniwersytetu Śródziemnomorskiego, na zachodzie Antalyi. Obiekt pełni rolę centrum sportowego dla studentów dzięki infrastrukturze treningowej w trybunach wzdłuż boiska, a jednocześnie jest zdolny gościć nawet międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne.

Mimo niewielkiej pojemności już w pierwszym roku istnienia przeniósł się tutaj czołowy miejscowy klub, Antalyaspor, który opuścił tym samym swój stary, choć centralnie położony obiekt.

Reklama