Nowe stadiony: Liberec, Chomutov, Myjava

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Liberec, Chomutov, Myjava Czesko-słowacka aktualizacja na dziś to dwa stadiony modernizowane (lub budowane od podstaw!) w ostatnich miesiącach oraz jeden, któremu solidny lifting by się przydał.

Reklama

Mestsky Stadion Liberec

Mestsky Stadion LiberecFot: Stadiontour.at

Zlokalizowany na południu Liberca stadion jest częścią centralnego kompleksu sportowego w mieście. Dzięki 8-torowej bieżni mogą się tu odbywać profesjonalne zawody lekkoatletyczne, jednak te w futbolu mają swoje miejsce gdzie indziej – na stadionie Slovana. Tutaj mecze rozgrywają jedynie rezerwy tego zespołu.

Oficjalnie pojemność obiektu wynosi ok. 7 tys. miejsc, jednak ta duża liczba to zasługa braku miejsc siedzących, dzięki czemu teoretycznie obiekt mógłby zmieścić więcej osób, niż ma to miejsce w praktyce.

Letní stadion na Zadních Vinohradech

Stadion na Zahodnich VinehradechFot: Stadiontour.at

Budowa nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w dawnych koszarach w Chomutowie ruszyła w 2010 roku. W ramach inwestycji powstał nowy stadion piłkarski, mniejszy lekkoatletyczny, lodowisko, pływalnia oraz kino.

Otwarcie obiektu piłkarskiego wartego 275 mln koron (ok. 42 mln zł) nastąpiło w połowie lipca 2012 roku meczem towarzyskim ze Spartą Praga. Stadion ma efektowną trybunę główną z zadaszeniem opartym o stalowy łuk oraz trzy mniejsze trybuny po pozostałych stronach. Łączna pojemność to 4800 miejsc.

Štadión Spartaka Myjava

Stadion Spartaka MyjavaFot: Stadiontour.at

Założony w 1920 roku klub ŠK Myjava otrzymał swój pierwszy stadion w 1931 roku, a w miejscu aktualnego znalazł się w 1954. Niestety po tamtym okresie klub – aktualnie Spartak – przestał walczyć o istotne lokaty w czechosłowackim futbolu i powrócił dopiero w 2012, gdy awansował do najwyższej ligi Słowacji.

Przy okazji awansu obiekt przeszedł znaczącą modernizację. Między kwietniem a lipcem 2012 wzniesiono stalowe trybuny dla ponad 2 tys. widzów, by spełnić wymogi. Każdy chętny mógł kupić udziały i wesprzeć inwestycję idącą w setki tysięcy euro. W 2013 obiekt otrzymał sztuczne oświetlenie.

Reklama