Francja: Lorient będzie mieć nowy stadion?

źródło: info-stades.fr / France Football / własne; autor: michał

Francja: Lorient będzie mieć nowy stadion? Klub się rozwija, frekwencja rośnie, a plany są coraz ambitniejsze. Po centrum treningowym klub rozważa budowę zupełnie nowego stadionu w partnerstwie publiczno-prywatnym – informuje info-stades.fr.

Reklama

Jeszcze w 2009 roku mecze na Stade Moustoir gromadziły po 11 tys. widzów, co czyniło obiekt w Lorient dopiero 20. areną Ligue 1. Dziś ta liczba przekracza 15 tys. co mecz i pozwoliła wspiąć się na 10. miejsce pod względem widowni. Jednak przy zapełnieniu trybun na poziomie 83% nie da się osiągnąć wiele więcej.

Dlatego FC Lorient rozważa w najbliższych latach budowę zupełnie nowego obiektu w partnerstwie publiczno-prywatnym, które we Francji jest całkiem powszechne.

Konieczna jest znacznie lepsza infrastruktura komercyjna, a budowa aren na Euro 2016 sprawia, że wkrótce aktualny obiekt będzie daleko w tyle właśnie pod względem dochodów z klientów biznesowych.

Plan przedstawiony w aktualnym wydaniu „France Football” zakłada więc, że po otwarciu we wrześniu nowego kompleksu treningowego o powierzchni 15 hektarów klub mógłby skupić się na zmianie stadionu.

Ten miałby z kolei powstać w zaskakującej lokalizacji – w Auray, ok. 40km na wschód od Lorient. W tej chwili nie wiadomo, czy możliwość przeprowadzki poza Lorient to tylko zagrywka wobec miejscowego samorządu, czy konkretny plan.

Reklama