Włochy: Udinese ogłasza początek budowy

źródło: Udinese.it

Włochy: Udinese ogłasza początek budowy Po 10 latach walki z biurokracją ostatni krok okazał się bardzo łatwy do pokonania. Dzięki temu już 13 maja rozpocznie się przebudowa Stadio Friuli w Udine. Klub chce się wprowadzić w sezonie 2014/15.

Reklama

Udinese już od dekady zabiegało o zmiany na Stadio Friuli. Dotąd wszystko rozbijało się o biurokrację, która wstrzymywała projekt. Teraz, gdy klub miał już błogosławieństwo miasta i umowę 99-letniej dzierżawy, konieczna była jedynie zgoda CONI, czyli włoskiego komitetu olimpijskiego. Ten organ ma we Włoszech znacznie silniejszą pozycję niż w wielu innych krajach.

Okazało się, że zgoda ze strony CONI została wydana niemal natychmiast, za co klub wczoraj dziękował podczas ogłaszania planów na najbliższe miesiące. A te są ambitne. Już kilka godzin po spotkaniu z Atalantą 13 maja mają ruszyć prace nad przebudową słynnego stadionu.

W ramach zmian usunięte zostaną wały z trzech stron, a w ich miejsce staną proste, jednopoziomowe trybuny. Pojemność spadnie do 29 tys. osób, ale to wystarczający rozmiar przy populacji miasta rzędu 100 tysięcy. Prace powinny potrwać ok. 1,5 roku i pozwolić na otwarcie odmienionego stadionu we wrześniu 2014, na starcie nowego sezonu Serie A. Klub zamierza wydać na projekt ok. 25 mln €.

Stadio Friuli

Stadio Friuli

Reklama